Imperial Hotel Prague Imperial Hotel Prague Imperial Hotel Prague Imperial Hotel Prague Imperial Hotel Prague Imperial Hotel Prague Imperial Hotel Prague Imperial Hotel Prague
ONLINE REZERVACE
Best Rate Guarantee
Zadáním promo kódu IMPERIAL se přihlaste k odběru novinek a 5% slevu!.


Imperial Hotel on Tripadvisor

Holiday check Imperial Hotel Wifi
Historie
hide Imperial Content

Historie

alt

 

Historie hotelu a kavárny Imperial se datuje již od počátku 20. století, kdy na místě dnešního hotelu Imperial stál zájezdní hostinec U Černého orla. V roce 1914 známí pražští hoteliéři bratři Kolářové prodali hotel Paříž a hostinec U Černého orla koupili. Ten poté nechali zbourat a postavili na jeho místě moderní a elegantní hotel Imperial podle plánů Jaroslava Benedikta. Exteriéry ve stylu Art Deco s kubistickými prvky byly doplněny o pozdně secení mozaikovou výzdobu interiérů, která je dílem prof. Jana Beneše.

 
Imperial se ihned po svém otevření v roce 1914 stal vyhledávaným místem pro obchodní i romantická setkání. Na kávu do Imperialu chodil Franz Kafka, bydlel zde Leoš Janáček nebo se ve slavných interiérech natáčel film Kristián v hlavní roli s Oldřichem Novým.
 
V roce 2007 byla završena rozsáhlá rekonstrukce, při které byl především brán ohled na zachování původní architektonické koncepce. Jedním z důvodů byl mimo jiné fakt, že Hotel Imperial je součástí komplexu historických budov Prahy zapsaných na seznamu UNESCO.
 
V průběhu Vašeho pobytu  uděláme vše pro to, abychom dostáli věhlasu jména Imperial s téměř stoletou tradicí.