Imperial Hotel Prague Imperial Hotel Prague Imperial Hotel Prague Imperial Hotel Prague Imperial Hotel Prague Imperial Hotel Prague Imperial Hotel Prague Imperial Hotel Prague
ONLINE REZERVACE
Best Rate Guarantee
Zadáním promo kódu IMPERIAL se přihlaste k odběru novinek a 5% slevu!.


Imperial Hotel on Tripadvisor

Holiday check Imperial Hotel Wifi
100. výročí hotelu Imperial
hide Imperial Content

100. výročí hotelu Imperial

alt

Historická brožura hotelu Imperial

Jen málo pražských hotelů se může pochlubit tak dlouhou historií a tradicí, jako právě náš hotel.

Hotel Imperial byl vybudován na místě bývalého hostince U Černého orla mezi léty 1913 – 1914. Již v roce 1912 se nový vlastník parcely, progresivní pražský stavitel, hoteliér a majitel hotelu Paříž Jan Kolář se svým bratrem Aloisem rozhodli efektivněji využít výhodné místo nedaleko tří významných pražských nádraží.

Projekt novostavby vypracovala kancelář stavební firmy architekta Jaroslava Benedikta. Budova hotelu byla postavena v kombinaci tří architektonických stylů - art deca, kubismu a secese. V dubnu 1913 byla stará hospoda do základu zbořena na jejím místě postaven luxusní sedmi podlažní hotel Imperial.

Hotel byl do provozu uváděn postupně od 14. srpna 1914, definitivně pak 1. prosince 1914. Na svou dobu velice luxusní hotel nabízel ubytování ve 180 pokojích a apartmá, kavárnu, restauraci, salonky a v suterénu lidovou jídelnu, později vinárnu.

Mezi slavnými hosty hotelu mezi světovými válkami patřili například první prezident Československa Tomáš Garrigue Masaryk, Franz Kafka, nebo Leoš Janáček.

Za doby druhé světové války si hotel oblíbili němečtí důstojníci, takže se mu čeští hosté začali vyhýbat.

Po komunistickém převratu byl hotel 7. března 1948 zestátněn a budovu užívaly odbory. Od roku 1950 objekt sloužil jako Dům rekreace ROH hl. pro zahraniční hosty.

Mezi roky 2005 – 2007 byl hotel kompletně citlivě renovován a opět se stal jedním z nejkrásnějších a nejluxusnějších hotelů v Praze.

Celá budova hotelu je Národní kulturní památkou České republiky. Dle nezávislé platformy pro hodnocení hotelových služeb TripAdvisor byl hotel oceněn jako jeden z 25 nejluxusnějších hotelů České republiky.

Přijeďte k nám a nechte se okouzlit jedinečnou atmosférou a elegancí první poloviny 20. století.