REZERVUJTE NA NAŠICH STRÁNKÁCH A UŠETŘETE 10% S PROMO KODEM WELCOME

Pro 10% slevu - klikněte zde!
Pro 10% slevu - klikněte zde!
Informace o promo kódu byly zaslány na zadaný e-mail
X
Už to skoro bude!

Než Vám pošleme e-mail s promo kódem, potřebujeme Váš souhlas.


HISTORIE HOTELU ART DECO IMPERIAL


Seznamte se s pestrou historií hotelu Art Deco Imperial a zjistěte, jaké události a příběhy stojí za jeho současností.

DOBOVÁ BROŽURA

14. STOLETÍ

První písemná zmínka o domě stojícím na rohu ulic Na Poříčí a Zlatnická pochází z roku 1383. V té době byla současná budova spojena do jednoho celku s budovou sousední.

17.–18. STOLETÍ

Během švédského obléhání Prahy na konci třicetileté války dům vyhořel. Později, kolem roku 1730, se díky rozsáhlé přestavbě proměnil na hostinec Černý orel. V rámci stavebních úprav v roce 1840 byla rozšířena dvorní křídla a záhy se místo proslavilo jako hotel U Černého orla.

19. STOLETÍ

Jednou z významných majitelek hotelu byla Barbora Serafinová, která štědře sponzorovala charitativní aktivity své sestry Anny Náprstkové. Hotel U Černého orla se jako součást jejího dědictví stal majetkem rodiny Náprstkových. Tím získal svého nejslavnějšího majitele 19. století – Vojtěcha Náprstka, českého spisovatele, politika a mecenáše, který strávil mnoho času cestováním a rozšiřováním své sbírky cenných předmětů ze všech koutů světa. Později v 19. století přešel hotel do vlastnictví Nadace Českého průmyslového muzea, které Vojtěch Náprstek založil. V rámci celkové urbanistické obnovy Prahy byl ale v roce 1913 zbořen.

1918-1939

V této době se hotel těšil obrovské slávě. Mezi čestné hosty, kteří tu v meziválečném období pobývali, patřili první československý prezident T. G. Masaryk, spisovatel Franz Kafka nebo skladatel Leoš Janáček.

1939-1945

Za 2. světové války si hotel oblíbili němečtí vojáci, v důsledku čehož ho opustili čeští návštěvníci. Po skončení války si však své místo mezi předními pražskými hotely získal zpět.

1948-1989

Od roku 1948, kdy jeho vedení převzal Odborový svaz, poskytoval hotel zvýhodněné ubytování hostům a členům odborů, a to až do přerušení provozu v 80. letech 20. století.  

2022 AŽ SOUČASNOST

V průběhu roku 2022 prošel hotel rozsáhlou rekonstrukcí, která měla za cíl navrátit tomuto vzácnému a mezinárodně uznávanému architektonickému klenotu jeho bývalou slávu a obnovit jeho reputaci. Hotel Art Deco Imperial se znovu stává jedním z nejvýraznějších a nejokázalejších hotelů v Praze. 


Nechte se i vy okouzlit jedinečnou atmosférou a elegancí počátku 20. století.